Nový kalendárny rok odštartoval aj v projekte MBL. Svoje januárové kolo absolvovali dievčatá a chlapci s rokom narodenia 2008 a neskôr v nedeľu 12. 1. 2020. Dejiskom turnaja kategórie staršie nádeje boli telocvične Lokomotívy a ZŠ M. Lechkého v Košiciach. Svojou aktívnou účasťou nás poctili tieto družstvá:

 1. ZŠ Drábova “A” (dievčatá) Young Angels Academy Košice
 2. ZŠ Drábova “B” (dievčatá) Young Angels Academy Košice
 3. ZŠ Maurerova (dievčatá) BK Kovohuty Krompachy
 4. ZŠ Čaňa (mix) BA Čaňa
 5. ZŠ Ing. O. Kožucha (mix) ŠBK SNV
 6. ZŠ Bruselská (chlapci) KAC Jednota Košice
 7. ZŠ Pionierov Rožňava (dievčatá) ŽBK Rožňava
 8. ZŠ Zlatá Rožňava (mix) Loptoši Rožňava
 9. ZŠ Jenisejská (dievčatá) Tydam UPJŠ Košice
 10. ZŠ Ľudovíta Fullu “A” (chlapci) ŠBK GALAXY Košice
 11. ZŠ Ľudovíta Fullu “B” (chlapci) ŠBK GALAXY Košice

„Máme za sebou januárové štvrté kolo v práve prebiehajúcom šiestom ročníku MBL. Aj v novom kalendárnom roku využili družstvá tento turnaj na konfrontáciu svojich basketbalových zručností, či na rozohranie sa po hernej odmlke pred pokračovaním oficiálnej basketbalovej súťaže pod hlavičkou SBA (Slovenská basketbalová asociácia). Účastníkov turnaja sme pre veľký záujem rozdelili do dvoch skupín, ktoré nezávisle na sebe hrali v dvoch telocvičniach. Tento model turnaja nám výrazne skrátil čas celého podujatia, čím nechal deťom a rodičom aj niečo z nedele pre rodinný program. Žiaľ, treba uznať, že športová infraštruktúra a dostupnosť telocviční v meste nám zriedkavo tento komfort dovoľuje. Celkovo sme do dvoch telocviční dostali  116 detí, ktoré v priebehu dňa odohrali 18 stretnutí. Túto možnosť na “basketbalovanie” využili zástupcovia  11 družstiev z 5 miest a 9 klubov. Pred nami sú
v tomto ročníku ešte štyri celodenné turnaje a už ten najbližší sa s najväčšou pravdepodobnosťou uskutoční v Rožňave, s ktorou je basketbal spätý už od roku 1931. Minibasketbalová liga tak po čase opäť získava možnosť opustiť brány Košíc a prispieť tak k zviditeľneniu basketbalu aj v inom meste.

Cenu “You are the future” od Basketlandu získali Kiara Molnárová zo ZŠ Pionierov Rožňava a Peter Moskáľ zo ZŠ Ľudovíta Fullu “B”. Gratulujeme a tešíme sa na ich účasť na Basketland campe 2020”, vyjadril sa hlavný organizátor Radko Dvorščák.

Najbližší program MBL Košice (staršie nádeje 2008 a ml.):

 • 9. 2. 2020 (nedeľa) – V. kolo – Stredná odborná škola technická, Hviezdoslavova 5, Rožňava (predbežne)

Najbližší program MBL Košice (mladšie nádeje 2010 a ml.):

Fotografie zo zápasov v spolupráci s Radkom Dvorščákom nájdete TU

Rozpis zápasov a výsledky IV. kola nájdete TU

Informácie z predchádzajúcich kôl nájdete TU

Publikované: 14.1.2020 Autor: Radko Dvorščák

GIVE A REPLY