ŠŠK BASKET Stará Ľubovňa – Young Angels Košice U12 34:44 (16:24)
Body:  Harčárová 13, Hirešová 10, Lukčová 8, Vargová 6, Lániková 5, Mὕllerová 2.

ŠŠK BASKET Stará Ľubovňa – Young Angels Košice U12 41:45 (23:23)
Body: Červeňáková 10, Harčárová 10, Lániková 6, Vargová 5, Laubertová 3, Hirešová 3, Malinovská 2, Konopásková 2, Zentková 2, Lukčová 2.

Vyjadrenie trénerky Petry Sukubovej:
Náš prvý ligový zápas v sezóne sme odštartovali  v Starej Ľubovni a rovno v kategórii o rok staršej. Na dievčatách bol vidieť, že majú veľký rešpekt pred súperom. Prvýkrát veľké koše, 24 sekúnd, clony, 2 zápasy po sebe...

V prvom zápase sme začali ustráchane, ale postupom času dokázali niektoré dievčatá zobrať na seba zodpovednosť  a aktívne hrať do koša. V obrane nám robili problém dlhé prihrávky súpera, stále niekto zaspal a my sme 80% košov dostali iba po vyhodení lopty súpera.  V prvom zápase nás potiahla Emmka Harčárová svojimi bodmi a v tretej štvrtine svojou 8 bodovou šnúrou Nicol Hirešová. Podržali nás hlavne  TH 10/8 (súper 20/8)

Druhý zápas sme rovnako začali veľmi opatrne. Prvú štvrtinu sme prehrali o 8 bodov, no hneď po druhej štvrtine svietil vyrovnaný stav 23:23. V druhom polčase sme si vytvorili mierny náskok, ktorý sme do konca zápasu dokázali udržať. V druhom zápase pokračoval výkon Emmky Harčárovej a k nej sa pridala Emka Červeňáková. V obrane nás potešili doskočené lopty Nataši Vargovej, ktorá ich mala nespočetne veľa. TH 13/7 (súper 23/13).

Aj napriek tomu, že v súťaži mladšie žiačky pre nás výhry nie sú dôležité, ale schopnosť dokázať sa presadiť, zobrať na seba zodpovednosť,  ubrániť či sa popasovať s fyzicky zdatnejším súperom nás úvodné výhry potešili a veríme, že dievčatá budú po sebe ešte viac   ̎šľapať  ̎ na tréningu.

Autor fotogalérie: Petra Sukubova