FC LOKOMOTÍVA KOŠICE - FK DUBNICA NAD VÁHOM

Druhou predohrávkou jarnej časti sa cez víkend uzavrie kalendárny rok 2018. V poradí už v 17. kole druholigovej sezóny 2018/2019 privítajú futbalisti Lokomotívy Košice na domácej pôde v Družstevnej pri Hornáde nováčika z Dubnice. Duel je na programe v sobotu 10. novembra o 13.00 h.

Lokomotíva ťahá už päťzápasovú šnúru remíz, naposledy sa nerozhodný výsledok 2:2 zrodil v Petržalke. Modro-bieli už s určitosťou prezimujú v zóne zostupu, no hráči i tréneri veria, že s jesennou časťou sa rozlúčia víťazne a priblížia sa tak k tímom, ktoré sú v tabuľke pred nimi.

V júlovom vzájomnom zápase sa v Dubnici zrodilo víťazstvo domácich 2:1. Náš tím bol síce aktívnejší, no na dva prvopolčasové góly Nečasa dokázal odpovedať v 64. minúte len Tomáš Ilinjo. „V Dubnici sme spravili dve obrovské chyby, ktoré súper využil, naopak, my sme sa vpredu dokázali presadiť len raz. Súper má vo svojom strede tri osobnosti, ktoré tvoria hru a strieľajú góly. Ak sa nám podarí zamedziť im v tom, tak by sme mohli byť úspešní. Chceme sa s jesennou časťou rozlúčiť víťazne,“ prezradil asistent trénera Ľuboš Benkovský.

Dubnici jesenná časť vyšla nad očakávania, zo štyroch nováčikov je na tom lepšie len Petržalka. Považania okupujú priebežnú siedmu priečku v tabuľke, zo šestnástich duelov 6 vyhrali, 3-krát remizovali a 7-krát prehrali. Skóre majú pozitívne 32:25. Zaujímavosťou je, že viac gólov nastrieľali len futbalisti Popradu, takže na ofenzívu Dubnice si v sobotu budeme musieť dávať naozaj veľký pozor.

Naši chlapci sú s 3 víťazstvami, 5 remízami a 8 prehrami, s negatívnym skóre 16:27, na priebežnej 13. pozícii. Z posledných desiatich zápasov prehrali len dva, no množstvo remíz zahatalo zverencom trénerského dua Andrejko - Benkovský dostihnutie súperov nachádzajúcich sa pred nimi.

Dôležitý sobotňajší zápas bude na dlhú dobu posledným súťažným stretnutím. Po víkende sa druholigové kluby „uložia“ na štvormesačný zimný spánok, v ktorom ich čaká množstvo prípravných duelov a tvrdý dril. Preto neváhajte a príďte 10. novembra o 13.00 h podporiť chlapcov na ceste za víťazstvom v súboji proti FK Dubnica.

LOKY DO TOHO!