Štvrtok , 26. Apríla 2018 13:08

JEDEN SPLNENÝ SEN

Či už si to uvedomujeme alebo nie, každý z nás mal a má v každej etape svojho života nejaké vzory a o ich dôležitosti v živote človeka nemusíme pochybovať. Prostredníctvom nich sa učíme, osvojujeme si činnosti, správanie a mnoho iného. Vzory, či idoly nám pomáhajú vytvárať svoju vlastnú identitu. 

V oblasti ženského basketbalu je  nielen  pre začínajúce basketbalistky tou najväčšou osobnosťou Zuzka Žirková, ktorá počas svojej bohatej športovej kariéry zaznamenala nejeden úspech. Veď je osemnásobná najlepšia basketbalistka Slovenska so sedemnástimi republikovými titulmi a troma euroligovými. Tiež si zahrala na svetových a európskych šampionátoch, na olympijských hrách v Sydney, či dokonca aj v prestížnej zámorskej WNBA. 

V spojitosti s jej úspechmi, skúsenosťami a ľudskými vlastnosťami sa môže  právom  hrdiť aj "titulom" športová osobnosť. Spojenie jej mena s basketbalom detí je silnou kombináciou v prospech budúcnosti basketbalu. Tento zámer sa nám postupne darí napĺňať, o čom svedčí aj najčerstvejšia skúsenosť, keď "Žiro" ochotne venovala svoj voľný čas návšteve ZŠ na Drábovej ulici v Košiciach. Práve na tejto škole majú basketbalistky Young Angels Academy širokú základňu a v spolupráci s trénerkou Petrou Sukubovou bolo práve (no nielen) im venované prekvapenie, o ktorom vždy snívali. 

Na úvod, len tak znenazdajky, do ich tried z ničoho nič vstúpila Zuzka Žirková. Tá si z radov prekvapených školákov vybrala malé basketbalistky, ktoré sa v šoku a so zatajeným dychom spolu s ňou presunuli do telocvične. Tam pod jej prísnym okom, no láskavým pohľadom predviedli svoje nadobudnuté basketbalové zručnosti. „Žiro“ im ochotne predviedla čo-to zo svojho basketbalového kumštu, vzájomne si niekoľkokrát vymenili loptu a na záver ju „žlto-modré“ nádeje vyspovedali a pozisťovali, čo ich v súvislosti s ňou vždy zaujímalo. Samozrejme nechýbali podpisové kartičky a fotografovanie. 

Čas, ktorý strávili deti so „Žiro“ ostane navždy v ich spomienkach. Jej pozitívny prístup a motivácia k športu im určite pomôže prekonať aj ťažšie športové obdobia. Sme nesmierne radi, že deťom, ktoré aktívne športujú a pravidelne navštevovali zápasy žien Good Angels Košice sme mohli splniť ich tajný sen a umožniť im stráviť čas v bezprostrednej blízkosti ich idolu. Každopádne, určite to nie je ich posledné vzájomné stretnutie.  

Ďakujeme Petre Sukubovej za nekonečne obetavú prácu v prospech basketbalu, ako aj vedeniu školy na Drábovej ulici, ktorá pravidelne zapája svoje detí do akcií ako je BabyBasketbal, či Minibasketbalová liga. Aj vďaka tomu nám v Košiciach vyrastajú ďalšie basketbalové nádeje.

Fotografie v spolupráci s Radkom Dvorščákom nájdete TU: http://www.sportkosice.sk/fotogaleria/jeden-splnen-sen-zuzana-zirkova-na-zs-drabova

Publikované: 25.4.2018 Autor: Radko Dvorščák

NovinkyZobraziť všetky Novinky

FUTSAL PRE NEVIDIACICH

Počas tohto víkendu sa Riško s Vilkom zúčastnili sústredenia pre zrakovo postihnuté deti, zamerané na futsal pre nevidiacich, ktorý sa uskutočnil v Brne. Tento…