Štvrtok , 17. Máj 2018 10:07

FUTSAL PRE NEVIDIACICH

Počas tohto víkendu sa Riško s Vilkom zúčastnili sústredenia pre zrakovo postihnuté deti, zamerané na futsal pre nevidiacich, ktorý sa uskutočnil v Brne.

Tento krásny paralympijský šport nemá zatiaľ žiadne zastúpenie na Slovensku a sme už teda jedna z posledných stredoeurópskych zemí, kde sa tento šport nehraje.

Trénovali nás majstri v strednej Európe Avoy MU Brno a poviem Vám, bol to pre nás nezabudnuteľný víkend plný futbalu, smiechu, zážitkov, Úžasných ľudí a nádeje, že na budúci rok sa možno stretneme na podobnom sústredení s NAŠIM Košickým týmom.

Zoznámenie sa s pravidlami, základne návyky čo sa týka dorozumievania na ihrisku, nacvičenie si vedenie lopty a pohybovanie po ihrisku chlapcom išlo veľmi dobre, čomu naznačuje aj Riškove prvenstvo medzi deťmi. Skúsili sme aj porovnanie s najnovším prírastkom týmu Awoy, ktorý je u nich takmer dva roky. Výsledok?! Obehnúť s loptou dve prekážky "osmičkou", samozrejme zakryté oči, sa Riškovi podarilo za 15sekúnd a hráčovi Awoy 11,50sekundy. S týmto výkonom som nadmieru spokojný a tým Awoy-u ostali zaskočení

Dozvedel som sa veľmi veľa informácií, ktoré verím, že zúžitkujeme v našom ďalšom pokračovaní na ceste za úspechom aj v Blind football-e . Na oplátku sme ukázali v Čechách nepoznanú lukostreľbu pre nevidiacich, všetky zúčastnené deti si vyskúšali vystreliť z luku a veľmi sa im to páčilo. Dúfame, že sa ľady pohnú aj v tejto kategórií aj v tejto krajine. Ďakujeme všetkým zúčastneným veľmi pekne, predovšetkým trénerom a členom týmu Avoy MU Brno, od ktorých sme dostali dve používané ozvučené futsalové lopty, za ktoré sme neskutočne vďační.  Po príchode domov nás čakalo ešte jedno milé prekvapenie - balík zo SAZPŠ - čisto nová ozvučená futsalová lopta - ďakujeme p. Valent.  Začíname trénovať zatiaľ v trojici, ja ako tréner a dvaja moji synovia, no po prázdninách by sme radi privítali v našich radoch aj ďalších adeptov na hráčske posty. Čaká nás dlhá cesta, nevravím, že ľahká, ale kde je vôľa, tam je aj cesta.

Tak hurá do toho...

S pozdravom

Vladimír HOLENDA

NovinkyZobraziť všetky Novinky

FUTSAL PRE NEVIDIACICH

Počas tohto víkendu sa Riško s Vilkom zúčastnili sústredenia pre zrakovo postihnuté deti, zamerané na futsal pre nevidiacich, ktorý sa uskutočnil v Brne. Tento…